Ірина Гаргат – психотерапевт Івано-Франківськ

15.03.2016

Сором’язливість дитини

Сором’язливість дитини

Доброго дня!
Маю кілька питань стосовно 7-річного хлопчика. Справа в тому, що дитина соромиться знайомитися з іншими дітьми, на дит.майданчику тримається всіх осторонь, в той час коли дітки собі “купкою” бавляться. Відпускаю на майданчик гуляти самого, вдома розмовляємо, пояснюю, як підійти до діток, як познайомитись. Каже, що буде з ними бавитись. Виходить на двір і знову сам.
В школі має друзів, там з дітьми ладнає добре, не конфліктний, не агресивний.

Як допомогти дитині?

Відповідь
Дуже добре, що Ви переймаєтеся цим питанням вже зараз. Якщо не долати сором’язливість в дитячому віці, то звичайно є ризик, що вона збережеться в дорослому житті. А там буде вже складніше.

Попробуйте поговорити з ним і вияснити чого саме він боїться ( з відси можна буде рухатися більш конкретніше). Можливо він не впевнений в собі, боїться, що його не приймуть, відштовхнуть та таке інше, тоді треба піднімати його впевненість в собі, хвалити за маленькі досягнення (особливо коли до когось сам підійшов чи ще щось).

Тренувати його, даючи йому самостійні завдання, наприклад, розрахуватися самому на касі, піти когось щось спитати та інше. Нікуди і не дівається власний приклад, важливо, щоб дитина бачила, як роблять це батьки. Головне не сварити, не критикувати, не порівнювати, що інші дивись як знайомляться. Потрібно підтримувати, вчити та створювати ситуації де він міг би проявити себе.

Також можна йти на деякі хитрощі, наприклад, щоб він брав із собою на майданчик, якісь дуже цікаві іграшки або іграшки для яких потрібна командна гра (м’яч, бадмінтон та інше) щоб інші дітки самі з ним знайомилися. Також можна залучати до гуртків, ходити більше туди де є діти, щоб створювати ситуації, де він може проявити себе. Дуже важливо, щоб які б дії Ви не вибрали вони не мають нести насильницький характер, не хоче не треба заставляти, це тільки зашкодить і він ще більше закриється.

Також, добре було б проаналізувати сімейну ситуацію, як на формування сором’язливості могли вплинути самі батьки, але ця робота потребує вже співпраці з психологом.

Саме головне, щоб дитина відчувала, що Ви любите її навіть сором’язливим, тоді Ви зможете все подолати.


 

Back to top
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
Ірина Гаргат - психотерапевт Івано-Франківськ