Ірина Гаргат – психотерапевт Івано-Франківськ

Підлітковий психолог

Ваша дитина була тихою, добре вчилася, не грубіянила, все було чудово. І раптом вона поводить себе зовсім не так, як раніше. У розмові відверто грубить або замикається, менше буває вдома, а про шкільні уроки взагалі страшно думати. А виповнилося лише 12, що ж буде далі?

Перехідний вік лякає батьків. Виникають питання, про які раніше і не думали. У сина з’явилася перша любов, дівчатка стали одягати короткі спідниці і купувати косметику. А ось розмови з мамою по душам залишилися в минулому.

підлітковий психолог Івано-Франківськ

Не лякайтесь! Ваша дитина просто дорослішає. Всі проблеми можна вирішити, якщо ви будете правильно реагувати на те, що відбувається.

Кілька порад батькам підлітків

Порада перша. Не тисніть, не кажіть постійно про те, що відчуваєте ви. Дізнайтеся, що відчуває ваша дитина. Знаєте, чому з психологом діти говорять охочіше? Тому що психолог їх слухає. Спробуйте і ви вислухати, без зауважень, повчань і моралей. Не кажіть, що він або вона вчинили неправильно, не сваріться, не перебивайте – дайте вашій дитині висловитися.

Порада друга. Виховувати зараз пізно. Все, що ви могли зробити, ви вже зробили. Змогли закласти повагу до оточуючих, доброту, самостійність? Значить добре.

Так що ж робити? Придивіться до себе. Слова для підлітка мало що значать, якщо вони не підкріплені справами. Якщо ви грубите власним батькам, то ви обов’язково отримаєте зворотну реакцію від вашої дитини.

Якщо ви обіцяли зробити щось і не зробили, то знайте: перед вами дзеркало у вигляді вашої дитини. Вона буде робити так само.

Порада третя. Не потрібно з’ясовувати, хто з вас старший і найголовніше -командний тон залиште осторонь. Говоріть з дитиною з повагою, не ставте ультиматумів, і не пропонуйте вибір, про який пошкодуєте.

прості приклади

– Ти будеш жити за моїми правилами. Не подобається – знімай квартиру.

– Як я сказала, так і буде.

– Ти не заробляєш гроші, тому я буду командувати парадом.

Цих фраз не повинно бути у вашому лексиконі. Якщо ви не можете позбутися образи на дитину або прибрати почуття суперництва – вам допоможе психолог в Івано-Франківську. Саме вам потрібна допомога, щоб вирівняти емоційний фон і розібратися в тому, чого ви хочете. Тільки після цього ви зможете нормально спілкуватися з власною дитиною.

Порада четверта. Мудре керівництво. Не наполягайте на тому, щоб дитина розповідала вам все. Цього ніколи не буде. У вашої 15 річної дочки вже є свої секрети, і вона може ними поділитися з подругою. Але з мамою говорити про любов до хлопчика, вона не буде.

Якщо вас обурює те, як вона одягається, фарбується, постарайтеся абстрагуватися і подивіться на доньку очима сторонньої людини. Так ваші висновки будуть неупередженими. Ви самі здивуєтеся, коли зрозумієте, що ваша дитина просто слідкує за модою і досить непогано виглядає.

Діти швидко переймають новий тренди, і у відповідь на зауваження про занадто короткої спідниці ви можете почути, що їй не 40 років. І вона не зобов’язана одягатися, як ви.

Що робити? Переглянути свій гардероб і викинути речі, які давно відслужили свій вік. Так, у вас будуть різні погляди на моду, але попросіть дочку допомогти вам з вибором нарядів, скажіть, що чекаєте її поради. Звичайно, не все, що вона порадить, ви надягнете. Але таке спілкування зможе вас зблизити і відкрити нові грані в характері вашої дитини.

Порада п’ята. Пізнє повернення додому. Ви турбуєтеся за свою дитину, вам страшно, що з нею може щось трапиться. І коли вона, нарешті, о третій годині ночі повертається додому, ви накидаєтеся на неї з криком і скандалом. Думаєте, це допоможе?

Найперша відмашка, яку ви почуєте: «Що зі мною може трапитися»? Не малюйте страшні картини. Нагадайте їй, що вона теж читає детективи і дивиться кіно, в яких жертви були необережні в своїй поведінці. Це може стосуватися будь-яких випадків, а не тільки пізнього повернення додому.

Можна багато говорити про те, як вести себе з підлітком, але все це будуть слова на папері. Головне розуміти, що підлітковий психолог потрібен не тоді, коли все пропало, у вашої дитини сформувалися залежності та вже важко щось виправити. Звернутися до підліткового психолога можна і раніше.

Головна проблема в тому, що вона не розуміє саме вас. А не в тому, що зростає якоюсь не такою. Так може бути. Можливо саме вам потрібно проконсультуватися з психологом і зрозуміти, як діяти далі.

Психотерапія для батьків

У тих випадках, коли ви не знаєте, як поводитися з дитиною, вам потрібно спочатку заглянути в себе, оцінити об’єктивно свою поведінку, мотивацію і багато іншого. Часто саме батьки не дають можливості власній дитині відкритися.

Зверніться до психотерапевта, розкажіть про свої проблеми, закрийте всі свої гештальти, приберіть агресію, депресію, розчарування. І ви побачите, наскільки простіше вам стане спілкуватися з вашою власною дитиною.

Проблема часто криється не в гормонах зростаючого організму, а в вашому сприйнятті ситуації. Зрозумівши себе, ви зможете об’єктивно дивитися на проблеми дитини і допомогти їй розібратися з ними.

Телефонуйте зараз. Час швидкоплинний, і якщо ви не розберетеся в проблемах зараз, далі буде складніше.

Куди звертатися, якщо потрібен дитячий чи підлітковий психолог

+38 067 326 42 62

+38 050 610 43 45

Back to top
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
Ірина Гаргат - психотерапевт Івано-Франківськ