Ірина Гаргат – психотерапевт Івано-Франківськ

Сімейний психолог в Івано-Франківську

Коли в родині зникає взаєморозуміння, руйнується все, що створювалося роками, і життя стає сірим. Не рятує робота або хобі, не радують прості і зрозумілі речі. І навіть те, що є діти, не зупинить пару від розриву.

У якихось випадках ще можна зберегти сім’ю. Виправити наявний стан. Але буває і так, що менш болісно буде не продовжувати відносини.

сімейний психолог івано франківськ

Розібратися, в якій саме ситуації опинилися ви, допоможе сімейний психолог. Його участь ненав’язлива і принесе вам полегшення. За допомогою фахівця ви побачите ситуацію з боку і зможете вирішити, що вам робити далі.

Навіщо вам сімейний психолог

Якщо у вас виникли проблеми в сім’ї, і ви не знаєте, як їх вирішити — вам допоможе сімейний психолог. Але не варто думати, що психотерапевт вирішить всі проблеми за вас. Вам доведеться попрацювати, щоб зрозуміти, що відбувається в родині та чому ваш партнер веде себе не так, як раніше.

Психолог не підкаже, що вам робити: розлучатися або намагатися налагодити відносини. Ви все вирішите самостійно. Тоді навіщо вам сімейний психолог, і які питання ви зможете вирішити з його допомогою?

Нормальні людські взаємини будуються на взаєморозумінні, повазі, любові. Що робити, якщо немає бажання повертатися додому, якщо ваш партнер вами маніпулює або намагається нав’язувати точку зору? Що робити, якщо ви живете з аб’юзером?

Перш за все, ви повинні вирішити — чи хочете продовжувати відносини, наскільки вам комфортно жити з людиною, яка вас принижує? Якщо ви вирішили, що не можете, тоді звертайтеся за порадою до психотерапевта.

Ніколи немає однозначного рішення, якщо, звичайно, ви не хочете розірвати ваш союз. Якщо вирішили, що розлучення кращий засіб вирішення проблеми, то навіть в цьому випадку вам допоможе психолог. Всі зароблені в родині травми і комплекси будуть заважати будувати нову особисте життя.

Просто приклад. Жінка, 42 роки, втретє в шлюбі. У кожному з них стикається з абьюзером. Вона постійно перебуває в позиції жертви домашнє насильство стало для неї нормою.

У розмові з психологом вдалося встановити той факт, що вона повторює долю своєї матері. Крім того, вона сама вибирає партнера, який буде принижувати її. І при цьому вона вважає, що кращого не заслуговує.

Чи потрібен в цій ситуації сімейний психолог? Ні. Тут необхідні індивідуальні консультації психотерапевта, спрямовані на позбавлення від дитячих травм, на підвищення самооцінки, що допоможе забути про комплекси.

Так, коли потрібен сімейний психолог?

На етапі знайомства кожен з партнерів намагається показати себе в кращому світлі. Навіть якщо ми і помічаємо якісь недоліки, ми намагаємося закрити на це очі, особливо, якщо ми закохані.

Але потім проблеми, які ми ігнорували, вилазять в абсолютно несподіваний час. Пристрасть відходить на другий план, і ви помічаєте, що те, що ви уявляли як турботу, виявляється не зовсім турботою. Вами намагаються маніпулювати. І ви одягаєте одяг, який вибирає партнер, підлаштовуєте розклад під обранця, втрачаєте коло спілкування, перестаєте займатися тим, що вам подобалося в догоду партнеру.

Результат — ви втрачаєте себе як особистість. Якщо вас це не влаштовує, варто звернутися до психолога.

Вам варто звернутися, якщо вас не влаштовують сформовані відносини.

  1. Виникли труднощі у взаєморозумінні, відносини охололи або стали не такими, як раніше.
  2. Ви перебуваєте на межі розриву відносин.
  3. Насильство в сім’ї — привід негайно звернутися за допомогою до сімейного психолога.
  4. Якщо у вас є діти, і ви з партнером по-різному дивитесь на їх виховання. Вам потрібно зрозуміти, як впорається з конфліктом.
  5. Проблеми підліткового віку завжди були найскладнішими для батьків. У сім’ї підліток і ви не знаєте, як повернути його довіру, як з ним спілкуватися.
  6. Якщо ви зіткнулися з залежністю у близької людини — вам потрібна допомога не менше, ніж йому лікування.

Варіантів залежностей може бути безліч. Це не тільки залежність від алкоголю, ігор або наркотиків. Ви можете залежати від людини, від його думки, настрою, від його бажань. Залежність поняття багатогранне, і якщо ви з ним зіткнулися, то розумієте, про що мова. Вирішити свої проблеми ви можете в кабінеті психотерапевта.

Чому вам не допоможе розмова з близькими

Кожна людина, почувши вашу розповідь, пропустить її через призму власного досвіду, відповідно почне давати поради, виходячи з нього.

Однак вам не потрібні чужі поради. Вам потрібно прийняти себе, свою ситуацію і зрозуміти, як з неї вибратися. Розлучена подруга буде говорити вам про те, як їй добре живеться без «цього козла», радитиме розлучитися, а не вирішити проблему.

Ви можете поговорити з батьками, але це нічого не дасть. Вони завжди будуть на певній стороні, і добре, якщо на вашій. Якщо ж вашого партнера, то ви тільки напрацюєте собі комплекси.

Психолог не дасть вам рекомендацій про те, як потрібно себе поводити. У кабінеті сімейного психолога ви зможете розібратися у ваших проблемах і прийняти потрібне рішення самостійно. Психотерапевт лише підтримає у вас сили, щоб зрозуміти ситуацію, що склалася. Допоможе докопатися до першоджерела проблеми — рішення, що з цим робити ви приймете самі.

Back to top
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
Ірина Гаргат - психотерапевт Івано-Франківськ