Ірина Гаргат – психотерапевт Івано-Франківськ
Звернення до психологів в Івано-Франківську, як і в інших містах, стає все більш популярним. Сьогодні люди стали більше дбати про своє психологічне здоров’я. Звертаються не лише, тоді коли настає депресія або щось відбувається в житті.
Психологи і психотерапевти допомагають знайти своє призначення, підняти власну самооцінку, стати кращою версією самого себе. Психотерапевти допомагають налагодити якість життя, і домогтися того рівня, до якого людина прагне. Де знайти психотерапевта, якій допоможе в цьому? Кого обрати психотерапевта чи психолога у Франківську?
Найчастіше питання, яке виникає у клієнта, в чому різниця між психологом і психотерапевтом.
Психолог – людина, що має профільну освіту. Він може закінчувати педагогічний ВНЗ або філологічний.
Психотерапевти – це психологи, які отримали додаткову освіту, і вибрали один з напрямків психотерапії. Пост освіта має бути підтверджена сертифікатами і дипломами.
З чим працюють психологи в Івано-Франківську?
Увага! Психолог не рекомендує ніякі лікарські препарати, не дає направлення на фізичні процедури. Він не є медичним працівником.
Психотерапевтами можуть працювати лікарі, які отримали профільну освіту, психіатри або психологи, які пройшли спеціальну підготовку. Психотерапевт обов’язково проходить супервізію, яка дозволяє йому працювати в правильному напрямку.
Психотерапевти займаються емоційним здоров’ям людини. До них звертаються з тим же, з чим і до психологів: підняти якість життя, зрозуміти себе, налагодити стосунки з батьками, колегами, дітьми або оточуючими.
Є ситуації, в яких без допомоги психотерапевта не обійтися:
Часто люди звертаються в тих ситуаціях, коли не бачать виходу зі сформованих ситуацій. Наприклад, людина вже три тижні не встає, не їсть, знаходиться в депресії. Або коли відносини в парі настільки загострилися, що до розлучення рукою подати.
Найпоширеніший варіант звернення – вигоряння на роботі. Почастішали випадки відвідувань в 2020 році, коли більшість людей працювали віддалено.
До 2021 року статистика звернень трохи змінилася. Люди стали більше приділяти увагу психологічному комфорту і здоров’ю, намагаючись не допускати критичних ситуацій. Це говорить не тільки про те, що психотерапія стає все більш популярною, а й про те, що люди стали ставитися до себе більш дбайливо. І це не може не радувати – адже від емоційного стану залежить рівень життя.
Психотерапевти працюють в різних напрямках. Найвідомішим з них є гештальт-терапія.
У центрі психологічної допомоги «Відчуй себе» в напрямку гештальт терапії працюють Кукурудза Марта і Биволькевич Анна. Гештальт терапія відповідає на питання:
Основне питання психотерапії в гештальт напрямку «Як». Якщо ви хочете зрозуміти, що робити далі, застрягли в минулому або не розумієте, що з вами відбувається – телефонуйте.
Психотерапевти цього напрямку проходять спеціальний курс, і він не один. Наші спеціалісти постійно навчаються, вивчають нову інформацію, а найголовніше, працюють в цьому напрямку.
В цьому напрямку працюю я, Ірина Гаргат – психолог, психотерапевт, сімейний психолог. Тетяна Колодрупська, психотерапевт центру. Основне завдання цього напрямку психотерапії – зробити людину щасливою.
Я працюю з усіма видами депресій, крім клінічних, панічними атаками, страхами. Часто звертаються люди, які хочуть налагодити стосунки в сім’ї.
Позитивна психотерапія – це про те, як прийняти навіть негативні ситуації і подивитися на них під іншим кутом. Це про те, як знайти позитив у вашому житті, справитися з негативом і жити щасливо.
Термін «позитивна психотерапія» походить від латинського слова Positum, що перекладається як «те, що є насправді». Від цього і пішла назва «позитум-підходу». Запропонував цю концепцію Носсрат Пезешкиан у 1968 році. Ціль методу ‒ мобілізувати внутрішні ресурси людини так, щоб вона приймала позитивні рішення навіть у найскладніших життєвих ситуаціях.
Центральна ідея позитивної психотерапії ‒ вміти допомагати самій собі, а не лікувати хворобу чи окремий симптом. Одна з основних тез позитивної психотерапії ‒ здоровий не той, у кого немає проблем, а той, хто знає, як правильно впоратися з труднощами, що виникають, і вміє знаходити ефективні рішення проблемних ситуацій.
Таким чином, «позитивний» означає реалістичний і конструктивний, а не наївно райдужний. Знайти психотерапевта в Івано-Франківську, який працює в цьому напрямку – телефонуйте.
Що робити, якщо психотерапевт допомогти не може і потрібні ліки? У цьому випадку варто звернутися до психіатра в Івано-Франківську. Психіатр, психотерапевт, 19 років практики, величезна кількість позитивних відгуків – Лищенюк Віталія.
У тих випадках, коли депресія переходить в клінічну, немає можливості обійтися без лікарських препаратів, виникають біполярні розлади або шизоафективні розлади – може допомогти тільки лікар.
Психіатр може бути психотерапевтом та психологом, психотерапевт не може бути психіатром. Це важливо.
Депресії.
Тривожні розлади.
Панічні розлади.
Шизофренія, шизоафекивні стани.
Біполярні розлади.
Розлади особистості.
Ліцензія № 1608 від 30.07.2021 року
Психотерапевт, як і будь-який інший фахівець, може вам підійти чи ні. Якщо ви звернулися до фахівця, але не відчуваєте довіри, то в цьому немає чиєїсь провини. Вам варто вибрати іншого психолога, з яким встановити довірливі відносини не складе проблеми.
Чи потрібно формувати питання перед тим, як звернутися за психологічною допомогою? Що робити, якщо я не розумію, що зі мною відбувається?
Якщо ви вперше звертаєтеся до психолога або психотерапевта, то ви можете не розуміти, що вас турбує. На першій консультації ви зможете сформулювати те, з чим ви хочете працювати. Тому не варто турбуватися, просто зателефонуйте і прийдіть на першу консультацію.
Що робити, якщо ви перебуваєте в критичній ситуації, коли вам загрожують, застосовують насильство моральне або фізичне? Якщо вашому здоров’ю або життю щось загрожує – телефонуйте 102.
Психолог, Психотерапевт
Позитивна психотерапія
Практикуючий психолог, І категорії.
Гештальт терапевт, психотерапевт
В Україні заборонено займатися психотерапією тим, хто «лікує» травами, народним цілителям, екстрасенсам та іншим людям, які не мають спеціальної освіти і займаються обманом.
Вибираючи психотерапевта, дивіться на наявність дипломів про освіту, досвід роботи, і, якщо вказано, у кого людина приходила супервізію. Навіть якщо вам нічого не скажуть ці імена, це означає, що психотерапевт проходив навчання і займається власним психічним здоров’ям.
Запис у фахівця часто розписана на місяць вперед. Це означає, що людині довіряють, з нею комфортно спілкуватися. Але найголовніше, що вона надає реальну допомогу.
Що стосується лікаря-психіатра, то в Україні він не може вести приватну практику без ліцензії. У центрі психологічної допомоги «Відчуй себе» лікар психіатр має ліцензію № 1608 від 30.07.2021 року.
Хочу відразу прояснити: ніякої таблетки або чарівної палички, яка вмить змінить ваше життя – не існує. Психотерапевт не дає поради, не скаже вам, що робити. Але з його допомогою ви зможете зрозуміти, як вийти з ситуації, як вирішити проблеми.
Психотерапія – це ваша власна робота над собою. Тільки ви можете змінити себе. Психотерапія не допоможе змінити дружину, чоловіка, дітей, свекруху або тещу. Ви не можете змінити іншу людину, але можете навчитися спілкуватися з оточуючими так, щоб вони не зачіпали ваші болючі точки, не викликали негативні емоції.
Центр психологічної допомоги «Відчуй Себе» знаходиться в самому центрі Івано-Франківська. Не може приїхати на консультацію, перебуваєте в іншому місті або країні, або заважають інші причини – ви можете отримати он-лайн консультацію психотерапевта.
Людина, яка отримала реальну допомогу, буде говорити про це. Вона із задоволенням порекомендує фахівця психотерапевта близьким.
Читаючи відгуки, дивіться, чи працював психотерапевт з вашою проблемою, як її вирішив, наскільки клієнт залишився задоволений.
Всі відгуки на сайті реальні. Якщо ви пройшли курс психотерапії у нас, залишайте відгуки на нашому сайті, надсилайте на пошту або публікуйте на сторінці в Фейсбук. Під відгуками ми залишаємо тільки ім’я і вік, щоб не афішувати ваші дані.
Центр психологічної допомоги ©