Ірина Гаргат – психотерапевт Івано-Франківськ

Звернення до психологів в Івано-Франківську, як і в інших містах, стає все більш популярним. Сьогодні люди стали більше дбати про своє психологічне здоров’я. Звертаються не лише, тоді коли настає депресія або щось відбувається в житті.

Психологи і психотерапевти допомагають знайти своє призначення, підняти власну самооцінку, стати кращою версією самого себе. Психотерапевти допомагають налагодити якість життя, і домогтися того рівня, до якого людина прагне. Де знайти психотерапевта, якій допоможе в цьому? Кого обрати психотерапевта чи психолога у Франківську?

Психолог, психотерапевт, психіатр – до кого звернутися в Івано- Франківську

Найчастіше питання, яке виникає у клієнта, в чому різниця між психологом і психотерапевтом.

Психолог – людина, що має профільну освіту. Він може закінчувати педагогічний ВНЗ або філологічний.

Психотерапевти – це психологи, які отримали додаткову освіту, і вибрали один з напрямків психотерапії. Пост освіта має бути підтверджена сертифікатами і дипломами.

З чим працюють психологи в Івано-Франківську?

Основне завдання психолога – це аналіз психологічного стану людини.

Увага! Психолог не рекомендує ніякі лікарські препарати, не дає направлення на фізичні процедури. Він не є медичним працівником.

Психотерапевтами можуть працювати лікарі, які отримали профільну освіту, психіатри або психологи, які пройшли спеціальну підготовку. Психотерапевт обов’язково проходить супервізію, яка дозволяє йому працювати в правильному напрямку.

З чим працюють психологи в Івано-Франківську
З чим звертаються до психотерапевтів

З чим звертаються до психотерапевтів

Психотерапевти займаються емоційним здоров’ям людини. До них звертаються з тим же, з чим і до психологів: підняти якість життя, зрозуміти себе, налагодити стосунки з батьками, колегами, дітьми або оточуючими.

Є ситуації, в яких без допомоги психотерапевта не обійтися:

  • депресивні стани;
  • панічні атаки;
  • страхи, тривожність, безпричинні занепокоєння і ін.

Часто люди звертаються в тих ситуаціях, коли не бачать виходу зі сформованих ситуацій. Наприклад, людина вже три тижні не встає, не їсть, знаходиться в депресії. Або коли відносини в парі настільки загострилися, що до розлучення рукою подати.

Найпоширеніший варіант звернення – вигоряння на роботі. Почастішали випадки відвідувань в 2020 році, коли більшість людей працювали віддалено.

До 2021 року статистика звернень трохи змінилася. Люди стали більше приділяти увагу психологічному комфорту і здоров’ю, намагаючись не допускати критичних ситуацій. Це говорить не тільки про те, що психотерапія стає все більш популярною, а й про те, що люди стали ставитися до себе більш дбайливо. І це не може не радувати – адже від емоційного стану залежить рівень життя.

Гештальт терапія в Івано-Франківську

Психотерапевти працюють в різних напрямках. Найвідомішим з них є гештальт-терапія.

У центрі психологічної допомоги «Відчуй себе» в напрямку гештальт терапії працюють Кукурудза Марта і Биволькевич Анна. Гештальт терапія відповідає на питання:

  • як вийшло, що я так себе відчуваю;
  • як вийшло, що я зараз в таких обставинах;
  • як змінити те, що зараз відбувається зі мною;
  • як прийняти ситуацію і не боятися рухатися вперед.

Основне питання психотерапії в гештальт напрямку «Як». Якщо ви хочете зрозуміти, що робити далі, застрягли в минулому або не розумієте, що з вами відбувається – телефонуйте.

Психотерапевти цього напрямку проходять спеціальний курс, і він не один. Наші спеціалісти постійно навчаються, вивчають нову інформацію, а найголовніше, працюють в цьому напрямку.

В цьому напрямку працюю я, Ірина Гаргат – психолог, психотерапевт, сімейний психолог. Тетяна Колодрупська, психотерапевт центру. Основне завдання цього напрямку психотерапії – зробити людину щасливою.

Я працюю з усіма видами депресій, крім клінічних, панічними атаками, страхами. Часто звертаються люди, які хочуть налагодити стосунки в сім’ї.

Позитивна психотерапія – це про те, як прийняти навіть негативні ситуації і подивитися на них під іншим кутом. Це про те, як знайти позитив у вашому житті, справитися з негативом і жити щасливо.

Термін «позитивна психотерапія» походить від латинського слова Positum, що перекладається як «те, що є насправді». Від цього і пішла назва «позитум-підходу». Запропонував цю концепцію Носсрат Пезешкиан у 1968 році. Ціль методу ‒ мобілізувати внутрішні ресурси людини так, щоб вона приймала позитивні рішення навіть у найскладніших життєвих ситуаціях.

Центральна ідея позитивної психотерапії ‒ вміти допомагати самій собі, а не лікувати хворобу чи окремий симптом. Одна з основних тез позитивної психотерапії ‒ здоровий не той, у кого немає проблем, а той, хто знає, як правильно впоратися з труднощами, що виникають, і вміє знаходити ефективні рішення проблемних ситуацій.

Таким чином, «позитивний» означає реалістичний і конструктивний, а не наївно райдужний. Знайти психотерапевта в Івано-Франківську, який працює в цьому напрямку – телефонуйте.

Позитивна психотерапія

Коли звернутися до психіатра

Що робити, якщо психотерапевт допомогти не може і потрібні ліки? У цьому випадку варто звернутися до психіатра в Івано-Франківську. Психіатр, психотерапевт, 19 років практики, величезна кількість позитивних відгуків – Лищенюк Віталія.

У тих випадках, коли депресія переходить в клінічну, немає можливості обійтися без лікарських препаратів, виникають біполярні розлади або шизоафективні розлади – може допомогти тільки лікар.

Психіатр може бути психотерапевтом та психологом, психотерапевт  не може бути психіатром. Це важливо.

 

Лищенюк Віталія

Лікар психіатр вищої категорії

Депресії.
Тривожні розлади.
Панічні розлади.
Шизофренія, шизоафекивні стани.
Біполярні розлади.
Розлади особистості.
Ліцензія № 1608 від 30.07.2021 року

Як правильно вибрати психотерапевта в Івано-Франківську

Психотерапевт, як і будь-який інший фахівець, може вам підійти чи ні. Якщо ви звернулися до фахівця, але не відчуваєте довіри, то в цьому немає чиєїсь провини. Вам варто вибрати іншого психолога, з яким встановити довірливі відносини не складе проблеми.

Чи потрібно формувати питання перед тим, як звернутися за психологічною допомогою? Що робити, якщо я не розумію, що зі мною відбувається?

Якщо ви вперше звертаєтеся до психолога або психотерапевта, то ви можете не розуміти, що вас турбує. На першій консультації ви зможете сформулювати те, з чим ви хочете працювати. Тому не варто турбуватися, просто зателефонуйте і прийдіть на першу консультацію.

Що робити, якщо ви перебуваєте в критичній ситуації, коли вам загрожують, застосовують насильство моральне або фізичне? Якщо вашому здоров’ю або життю щось загрожує – телефонуйте 102.

Колодрубська Тетяна

Ірина Гаргат

Психолог, Психотерапевт
Позитивна психотерапія

Кукуруза Марта

Кукуруза Марта

Практикуючий психолог, І категорії.

Анна Биволькевич

Анна Биволькевич

Гештальт терапевт, психотерапевт

Як уникнути шарлатанів

В Україні заборонено займатися психотерапією тим, хто «лікує» травами, народним цілителям, екстрасенсам та іншим людям, які не мають спеціальної освіти і займаються обманом.

Вибираючи психотерапевта, дивіться на наявність дипломів про освіту, досвід роботи, і, якщо вказано, у кого людина приходила супервізію. Навіть якщо вам нічого не скажуть ці імена, це означає, що психотерапевт проходив навчання і займається власним психічним здоров’ям.

Запис у фахівця часто розписана на місяць вперед. Це означає, що людині довіряють, з нею комфортно спілкуватися. Але найголовніше, що вона надає реальну допомогу.

Що стосується лікаря-психіатра, то в Україні він не може вести приватну практику без ліцензії. У центрі психологічної допомоги «Відчуй себе» лікар психіатр має ліцензію № 1608 від 30.07.2021 року.

Хочу таблетку для щастя

Хочу відразу прояснити: ніякої таблетки або чарівної палички, яка вмить змінить ваше життя – не існує. Психотерапевт не дає поради, не скаже вам, що робити. Але з його допомогою ви зможете зрозуміти, як вийти з ситуації, як вирішити проблеми.

Психотерапія – це ваша власна робота над собою. Тільки ви можете змінити себе. Психотерапія не допоможе змінити дружину, чоловіка, дітей, свекруху або тещу. Ви не можете змінити іншу людину, але можете навчитися спілкуватися з оточуючими так, щоб вони не зачіпали ваші болючі точки, не викликали негативні емоції.

Де знайти психотерапевтів в Івано-Франківську

Центр психологічної допомоги «Відчуй Себе» знаходиться в самому центрі Івано-Франківська. Не може приїхати на консультацію, перебуваєте в іншому місті або країні, або заважають інші причини – ви можете отримати он-лайн консультацію психотерапевта.

Відгуки про фахівців

Людина, яка отримала реальну допомогу, буде говорити про це. Вона із задоволенням порекомендує фахівця психотерапевта близьким.

Читаючи відгуки, дивіться, чи працював психотерапевт з вашою проблемою, як її вирішив, наскільки клієнт залишився задоволений.

Всі відгуки на сайті реальні. Якщо ви пройшли курс психотерапії у нас, залишайте відгуки на нашому сайті, надсилайте на пошту або публікуйте на сторінці в Фейсбук. Під відгуками ми залишаємо тільки ім’я і вік, щоб не афішувати ваші дані.

Back to top
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
Ірина Гаргат - психотерапевт Івано-Франківськ