Виховання хлопчика

У мене син 3 рочки. Я помічаю, що на дитячому майданчику він завжди хоче бавитися лялькою з колясочкою.
Чи це нормально? В нас вдома ляльок нема, я думаю, що це дівчачі іграшки і ніколи не купую нічого такого. Чи варто купити коляску? Чи не будуть на мене “косо” дивитися інші мамочки? Ольга
Насправді тут немає нічого страшного. Це діти, і їм цікаві різні ігри та різні іграшки. Не тільки хлопчики можуть цікавитися ляльками та колясками, дівчатка теж цікавляться машинками та іншими, ніби хлопчачими, іграшками. Діти пізнають світ, стосунки та вчаться через гру, тому не потрібно забороняти гратися «іншими» іграшками. Я думаю, що це позитивно, якщо хлопчику ще з дитинства прищепити любов до дітей. Під час таких ігор він тренується та набуває досвіду з догляду за дитиною і не виросте з твердженням, що виховання та догляд за дітьми це суто жіноча справа.
В 3 роки приналежність до статті тільки починає формуватися, тобто дитина ще чітко не відносить себе до якоїсь статі. Вже пізніше вона починає наслідувати батьків, хлопчики – тата, дівчатка – маму і гратися відповідними іграшками. Тому важливий правильний приклад батьків , як у поведінці приналежній своєї статі так і у чоловічо-жіночих відносинах. На сполох треба бити, коли дитина старшого віку (від 7 – 8 років) грається «не своїми іграшками» чи переодягається в одяг протилежної статі.
Звичайно все має бути в міру. Завдання батьків – дозволяти розвиватися своїй дитині в її темпі та приймати її такою яка вона є: чи це ніжний та співчутливий хлопчик чи войовнича та бешкетлива дівчинка.