Синдром відкладеного життя

Як пережити війну – синдром відкладеного життя
Ми весь час відкладаємо свої бажання на потім. Спочатку – поки закінчимо інститут, потім – коли отримаємо першу зарплатню, далі – коли накопичимо гроші. Настає війна і ми знов думаємо, що все втигнемо зробити, але потім, коли повернемося до дому, коли економіка стабілізується і так до нескінченності.
Особливо важко зараз тим, хто планує жити після війни. Бо в цей час вони переживають за своє майбутнє. Але ніхто не знає, коли скінчиться війна. А час спливає.
Відкладаючи своє життя, ми як не живемо. Нам здається, що колись будуть кращі часи, в котрі ми зробимо все, щоб бути щасливими. Але потім може не настати. До чого це? Потрібно жити зараз, в цей момент.
Звідки виникає синдром відкладеного життя
Всі наші проблеми виходять з дитинства. «Потім» – було слово, яке ми чули ледь не постійно. «Пограєшся, як зробиш домашні завдання», «Підеш гуляти, як прибереш» – таких висловів було багато в житті кожного. Звичайно, не тільки це є складовою синдрому.
Щоб прибрати синдром відкладеного життя, потрібно отримувати задоволення від всього, що робиш зараз. Людина живе тут, цієї самої миті, а не потім, колись.
Як жити вже зараз, якщо незрозуміло, що чекає в майбутньому? Чи це можливо?
Всього 5 питань, на які ви зможете собі відповісти, допоможуть вам не відкладати життя на потім.
- Уявіть своє майбутнє вже зараз. Спробуйте відволіктися від війни, від соціальних мереж, від всього, що вам заважає мріяти та заспокоїтися. Заплющить очі та уявіть світ, який ви хочете бачити. Що ви відчуваєте зараз? Вам комфортно? Хай ця картинка залишиться з вами якомога довше.
- Ким ви себе уявляєте у вашому вигаданому світі? Дуже важливо відчути, чим ви займаєтесь, що приносить вам найбільше задоволення. Спробуйте відпустити мрію – вона сама приведе вас до знання.
- З ким ви хочете бути поруч? Це дасть вам відповідь вже зараз – наскільки ви цінуєте ваших рідних та близьких.
- Що вам заважає йти до вашої мети?
- Що ви можете зробити вже зараз?
Може з першого разу картинка не буде такою чіткою. Але ви можете пробувати таку вправу декілька разів. Поки вона не стане уявлятися у всіх своїх барвах.

Що робити далі
Ви вже побачили свою мрію. Але якщо ви будете тільки мріяти, у вас нічого не вийде. Вам потрібно крокувати до нового життя вже зараз. Головне, що ви тепер чітко знаєте, чого бажаєте.
Маленькі кроки будуть наближати вас до мрії. Ви будете отримувати задоволення і від самого процесу. Бо точно знатимете, чого прагнете.
Що заважає жити зараз
Є дуже багато причин, які можуть заважати вам не тільки рухатися далі, а й жити зараз. Це могла бути як гостра травма внаслідок війни, так і отримані в дитинстві травми. Зараз може не бути сил, може виникати депресія. Але це ті самі причини, з якими потрібно звернутися до психолога. Самостійно впоратися з ними мало в кого виходить.
Якщо зараз у вас не має змоги звернутися до психотерапевта у Франківську, ви можете зателефонувати або отримати онлайн консультацію.
Як не йти за чужими цілями
Іноді нам здається, що ми йдемо за своїми бажаннями та цілями. Але нам не вдається зробити навіть пів кроку. В нас опускаються руки, ми не хочемо цього робити. Це виходить тому, що ціль не справжня. Вона чужа для вас.
Для того, щоб цього не трапилося, вам потрібно проаналізувати себе, свої бажання. Краще, якщо ви звернетеся за консультацією психотерапевта. Якщо такої змоги не маєте, зробіть аналіз самостійно.
Подумайте, те, що ви робите – це ваша мета? Це приносить вам задоволення? Чи хочете ви, щоб справа, якою ви займаєтеся, стала вашим життям?
Як відрізнити мрію від синдрому відкладеного життя
Все дуже просто. Якщо ви про щось мрієте, але нічого не робите для досягнення, то просто мрія. Якщо ви хочете чогось досягнути, ви повинні пройти три стадії:
- очікування;
- досягнення;
- винагорода.
Очікування може затягнутися. Але це той самий етап, на якому ви отримаєте задоволення від того, що робите. Не чекайте швидкого результату, насолоджуйтесь кожним своїм кроком. Хоча, якщо очікування результату затягнеться, у вас можуть опуститися руки. Але це тільки до першого досягнення.
Як тільки ви отримаєте перші результати своєї справи, у вас знову з’являться сили щось робити. Це ваша перша маленька винагорода, ви вже отримали частку того, чого прагнули. Тепер не зупиняйтеся!
Винагорода є тільки у тих, в кого немає синдрому відкладеного життя. Люди, які тільки мріють, ніколи її не отримають, тому що досі чекають, поки все навколо зміниться. Чому так? Бо насправді, така людина просто не знає, чого хоче. Вона могла уявити чужу мрію, яка насправді її не цікавить.
Якщо ви не можете знайти свою мрію, ви розгублені, у вас опускаються руки і ви не знаєте як жити в ладу із собою – телефонуйте.