Ірина Гаргат – психотерапевт Івано-Франківськ

21.12.2022

Скандали вдома під час війни – чому відбуваються, так як впоратися

Нервова система під час війни дуже напружена. Багато хто впадає в депресивний стан, або стає безпомічним. Інші стають агресивними. Так вони рятуються від подій, на які не можуть вплинути. Кожна людина переживає все це по-різному. Але коли вони весь час знаходяться в одній кімнаті та не мають змоги відпочити один від одного, то тут зіткнуться різні полюси. А тут ще все дратує. Бо поки що людина не розуміє, як буде будувати майбутнє.

Як бути, якщо виник конфлікт?

  1. Якщо є можливість не продовжувати його, то зупиніться. Згадайте, що перед вами кохана або близька людина. Для того, щоб випустити пар, вийдіть на вулицю. Дайте собі трохи часу перепочити.
  2. Якщо вашу суперечку чула дитина, то вам потрібно пояснити, що так буває. То не добре, але ви не змогли втриматися, бо втомилися від війни. Заспокоїте дитину, і скажіть, що це не через неї. І мама з татом її люблять.
  3. Якщо суперечка ще не почалася, а вас все дратує, дайте собі змогу побути на одинці. Якщо вам хочеться кричати – знайдіть місце, де вас ніхто не почує.
  4. Фізичні вправи здатні підняти дофамін – гормон спокою. В парі з серотоніном він робить нас щасливими. Тому спробуйте зайнятися фізичною вправою. Наприклад, підготувати дрова, або навіть, прокачати свої м’язи на тренажерах. Це допоможе триматися в формі.
  5. Якщо причина конфлікту побутова, подумайте, що ви можете зробити, щоб все налагодити просто зараз.

Якщо суперечки стали для вас постійними, ви вже не витримуєте, і війна тут ні до чого, вам потрібно звернутися до психолога. Сьогодні консультацію психотерапевта онлайн можна отримати з будь якого пристрою, аби був інтернет та камера.

Сімейний чи індивідуальний психолог? Спершу вам потрібно дізнатися причини вашої агресії. Тому зверніться за консультацією індивідуального онлайн психолога. Розберіться в собі, дізнайтеся, що саме вас дратує та чого прагнете. А далі ви вже зможете розбиратися в сімейних сварках.

Back to top
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
Ірина Гаргат - психотерапевт Івано-Франківськ