Скандали вдома під час війни – чому відбуваються, так як впоратися

Нервова система під час війни дуже напружена. Багато хто впадає в депресивний стан, або стає безпомічним. Інші стають агресивними. Так вони рятуються від подій, на які не можуть вплинути. Кожна людина переживає все це по-різному. Але коли вони весь час знаходяться в одній кімнаті та не мають змоги відпочити один від одного, то тут зіткнуться різні полюси. А тут ще все дратує. Бо поки що людина не розуміє, як буде будувати майбутнє.
Як бути, якщо виник конфлікт?
- Якщо є можливість не продовжувати його, то зупиніться. Згадайте, що перед вами кохана або близька людина. Для того, щоб випустити пар, вийдіть на вулицю. Дайте собі трохи часу перепочити.
- Якщо вашу суперечку чула дитина, то вам потрібно пояснити, що так буває. То не добре, але ви не змогли втриматися, бо втомилися від війни. Заспокоїте дитину, і скажіть, що це не через неї. І мама з татом її люблять.
- Якщо суперечка ще не почалася, а вас все дратує, дайте собі змогу побути на одинці. Якщо вам хочеться кричати – знайдіть місце, де вас ніхто не почує.
- Фізичні вправи здатні підняти дофамін – гормон спокою. В парі з серотоніном він робить нас щасливими. Тому спробуйте зайнятися фізичною вправою. Наприклад, підготувати дрова, або навіть, прокачати свої м’язи на тренажерах. Це допоможе триматися в формі.
- Якщо причина конфлікту побутова, подумайте, що ви можете зробити, щоб все налагодити просто зараз.
Якщо суперечки стали для вас постійними, ви вже не витримуєте, і війна тут ні до чого, вам потрібно звернутися до психолога. Сьогодні консультацію психотерапевта онлайн можна отримати з будь якого пристрою, аби був інтернет та камера.
Сімейний чи індивідуальний психолог? Спершу вам потрібно дізнатися причини вашої агресії. Тому зверніться за консультацією індивідуального онлайн психолога. Розберіться в собі, дізнайтеся, що саме вас дратує та чого прагнете. А далі ви вже зможете розбиратися в сімейних сварках.