Заборона на радість – чи святкувати Різдво та Новий рік?

Чи святкувати Новий рік та Різдво під час війни
Дехто вважає, що це не просто зайве, а це майже гріх. Там гинуть люди, страждають цілі міста, а ми будемо радіти?
Багато хто з людей вважає, що свято під час війни не потрібно. Можна погодитися, якщо ми говоримо про святкування з феєрверками, гучними піснями та іншими шумними розвагами. Але якщо ми говоримо про традиції, то краще їх підтримувати та дозволяти собі години радості хоч трохи.
Настрій не завадить підняти дітям, які і так знаходяться в складних умовах. Для них, як і для дорослих, свято потрібно для того, щоб відчути – життя продовжується.

Хто проти?
Заборона на радість стає ще більшою в тих, в кого є вина того, хто вижив. Це питання зараз на вершині горі всіх питань. Ті, хто повернулися в зруйновані міста відчувають, що вони винні. Ті, хто ще не може повернутися, винні ще більше. Це відчуття провини не робить світ та людей краще. Вона не дає не тільки радіти, але й жити.
Ще гірше стає ситуація, коли оточення засуджує тих, хто обрав для себе життя, а не виживання. Під чай війни жінці не можна ходити в перукарню чи малювати нігті? Або не можна доглядати за своєю твариною, ходячі на груммінг?
Засудження стало нормою тих, хто знаходиться в позиції жертви чи агресора. Люди, які не можуть дозволити собі думати інакше, не можуть зрозуміти, що їх стан не дає їм можливості розвиватися, робити своє життя кращим.
З позиції жертви вони страждають через все, що коїться навколо них. З позиції агресора вони засуджують. Якщо ці люди далеко, якщо вони не впливають на якість вашого життя, то хай це буде їхня справа та вибір. Коли такі люди є поруч, то потрібно відстояти свої границі та емоційно сепаруватися від них. Бо на тому рівні, на якому знаходяться вони, вони будуть вас тягнути вниз, не залишаючи вам права на вибір.
Чи потрібно радіти, святкувати Різдво та Новий рік
Психологічно та психічно здорова людина не може мати комплекс жертви. Вона розуміє, що життя продовжується, що потрібно працювати та виховувати дітей, потрібно будувати бізнес або працювати.
Здоровій людині не потрібні страждання для того, щоб показати, що вона патріот своєї Батьківщини. Вона це доводить своєю справою. Якщо людина бажає змінити світ, то починати потрібно з себе.
А святкування Нового Року та Різдва – ваша особиста справа. Кожна людина має свої навички виживання, має турбуватися про себе. Якщо не радіти життю, то яка буде турбота?
Якщо немає новорічного настрою, то не потрібно себе примушувати. А якщо ви відчуваєте біль, страхи, переживаєте травму, то з цим потрібно звернутися до психолога.
Зверніть увагу на свої почуття. Ви- центр всесвіту для себе. І ваша справа, як ви будете робити себе щасливою людиною.
Ви не можете відповідати за всесвіт, за вчинки та бажання інших людей. Ви можете відповідати тільки за себе. Якщо ви будете звинувачувати себе в чомусь, чим ви допоможете іншим?
Робіть те, що ви вважаєте за потрібне. Святкуйте Новий Рік та Різдво, якщо це надасть вам задоволення. Бути щасливою людиною, навіть у важкі часи, потрібно перш за все для себе. А якщо у вас є діти, то зробіть свято для них. Вони – майбутнє країни, і вони повинні зростати психологічно здоровими та щасливими.
Радість в родинному колі може бути тихою. В когось з ялинкою та прикрасами, в когось с гарячим шоколадом та тихими казками. Можна загадувати бажання на новий рік, славити Господа та бути вдячними тим, хто захищає нас від фашизму.
В кожного свято своє. І підтримка традицій – це наша справа. А якщо соромно святкувати самому – можна подарувати трохи радості тим, хто її потребує.