Ірина Гаргат – психотерапевт Івано-Франківськ

20.09.2022

Як пережити розставання з чоловіком

Як пережити розставання з чоловіком

У момент, коли він зробив вам пропозицію, звичайно, ви не збиралися розлучатися. Ви думали, що це назавжди, і планували щасливе спільне життя. Щось пішло не так, як ви намалювали собі, і зараз ви думаєте тільки про те, як пережити розставання з чоловіком.

Що трапилося? Він зрадив вам, образив, пішов до іншої. Чи це ви вирішили піти, і тепер усі ваші страждання спрямовані на єдиний улюблений об’єкт – вашого колишнього чоловіка? Хто був ініціатором розлучення?

Цілком не важливі відповіді на всі ці питання. А важливим є те, як пережити розставання. При цьому не стати вічно плачучою жінкою, яка всіх чоловіків вважає однаковими.

10 порад, як пережити розставання з чоловіком

Є кілька правил, які допоможуть пережити розлучення з коханим чоловіком. Якщо їх дотримуватися, ви зможете допомогти собі самостійно, не звертаючись до психолога.

  1. Перестаньте звинувачувати себе. Не важливо, що сталося і чому він пішов. А от якщо він звинувачує вас, не думайте ставати жертвою. Це ситуація маніпуляторних відносин, і значить, дуже добре, що ви змогли їх позбутися.
  2. Він робить вам нерви, постійно нагадує про себе, дзвонить через дрібниці чи пише? Заблокуйте його скрізь. Поставте крапку у стосунках. Пішов – до побачення.
  3. Не піддавайтесь на провокації з його боку. Він може час від часу згадувати, що забув свої речі у вас у квартирі. Зберіть їх самі, складіть в коробки та віддайте йому.
  4. Нові відносини на тлі розлучення з чоловіком не варто заводити доти, доки біль від його дій не зникне. Такі відносини можуть призвести до неприємностей чи проблем. Жінка, яка щойно розлучилася з аб’юзером, знайде собі ще більшу проблему.
  5. Як пережити розставання із чоловіком алкоголіком? Порадіти, що починаєте нове життя! Хоча у сім’ї, де жив алкоголік, є 90% ймовірність співзалежності. І тут без консультації психотерапевта не обійтись. Потрібно знову вчитися любити себе та жити у безпеці.
  6. Якщо боляче і хочеться плакати – дозвольте собі це! Можете плакати в подушку, можете кричати там, де ніхто не почує. Можете дивитися улюблені сумні фільми, взявши з собою в ліжко те, що хотілося, і не дозволялося раніше. Наприклад, чіпси чи морозиво.
  7. Поставте собі терміни, в які можна сумувати та плакати досхочу. Це потрібно для того, щоб ваш мозок зорієнтувався у часі, а ви не впали у депресію.
  8. Чи можете виїхати з дому, міста чи країни? Їдьте. Не можете – тоді знайдіть нові маршрути в місті. Наприклад, підіть до парку, в який давно ходили або до кінотеатру, якщо любите кіно.
  9. Запишіться на йогу, у спортзал чи басейн. Фізичне навантаження допоможе не лише вашим м’язам, а й мозку. Будь-яке навантаження на м’язи викликає приплив адреналіну, ендорфіну та серотоніну в мозок. Ну і дозволить вам насолоджуватися життям і не думати про те, як його повернути або як би ви були щасливі або якщо б я зробила так. Нічого б цього не було. Тому що він ухвалив рішення. І ви ніяк не можете на нього вплинути.
  10. Зустрічі з друзями не перетворюйте на стогін, ридання і плач. Отримайте задоволення від спілкування. Чи варто з подругами обговорювати свого колишнього? Звичайно, вони переймуться до тебе співчуттям. А ще даватимуть поради, які вам нічим не допоможуть. Краще все-таки, сходити до online психолога.

Варто зрозуміти, що повернути колишнього коханого чоловіка не вдасться. Тому займіться собою. Насамперед слід розпочати з самооцінки. Швидше за все, після тому о як чоловік пішов чи розлучення, вона трохи похитнулася.

Якщо ви не любите себе, це відчувають усі навколишні. Якщо у вас низька самооцінка, то до вас обов’язково потягне маніпуляторів та вампірів, готових харчуватися вашими проблемами. Тож уважно дивіться на оточення. Не починайте нових відносин, поки не піде заключна стадія і не прийде прийняття ситуації.

Займайтеся собою навіть якщо не хочеться. У вас є книги, які ви хотіли прочитати чи написати. Є музика, яку ви хотіли слухати, є хобі, яким було ніколи займатися. Чи є мрія про кар’єру чи бажання виїхати в село? Настав час ваших бажань.

Вам не потрібно ні під кого підлаштовуватися. У вас тепер є лише власний час.

Не бійтеся залишитися самотньою. Саме це почуття притягне маніпулятора. Якщо ви любитимете себе, то обов’язково з’явиться людина, яка потрібна вам.

Якщо нічого не виходить

Тяжко буває всім по-різному. Онлайн психолог допоможе пережити розлуку, зрозуміти що сталося і як жити далі. Чи піде біль від розлуки з чоловіком? Не відразу.

Навіщо тоді потрібний психотерапевт?

Розлучення з коханою людиною – це завжди величезний стрес, який завдає гострої психологічної травми. Якщо її пережити правильно, проговорити, відчути, а не ховати в собі – все налагодиться набагато швидше, ніж ви думаєте.

Якщо ви вирішили, що ви сильна, сховали травму глибше всередину себе, то вже через кілька місяців можете відчуєте всі принади ПТСР – посттравматичного розладу. З цим впоратися буде набагато складніше. Тому – дзвоніть психологу.

Back to top
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
Ірина Гаргат - психотерапевт Івано-Франківськ