Ірина Гаргат – психотерапевт Івано-Франківськ

07.08.2017

Дорослі діти

Дорослі діти

Допоможіть порадою. Діти виросли і поїхали працювати за кордон. А я залишилась сама. Як пережити і навчитись жити далі. В серці якась порожнеча. Я тільки для них і жила.
Вероніка

Проблема багатьох мам в тому, що вони присвячують своє життя дітям, роблять їх центром і сенсом свого життя, живуть заради них. І це вкрай не правильно. Бо вони потім отримують дітей егоїстів, залежних дітей, або дітей які хотять втекти від батьків, або як у Вас Ви втратили сенс життя. Ставити дітей на перший план також не правильно з тієї точки зору, що ви подаєте не правильний життєвий приклад. Приклад, як бути жертвою, як ігнорувати себе і свої потреби заради інших. І тоді вони як і ви все життя не будуть щасливі наскільки настільки мають бути. Якщо говорити про те, як би мало бути правильно, то порядок такий:
1. Я
2. Партнер.
3. Діти.
4. Батьки…

Якщо Ви на першому місці то, Ви відчуваєте себе і свої потреби, цінуєте свій час та ставите границі іншим, вмієте говорити НІ, ви реалізуєте свій потенціал, Ви щасливі та можете ділитися цим щастям з партнером і дітьми.

Якщо партнер на другому місці. То Ви цінуєте його і його потреби. Поважаєте і показуєте правильний приклад стосунків між чоловіком і жінкою, Вашим дітям.

І аж на третьому місці – діти. Бо це результат Вашої любові, ваших стосунків. Бо Ви були перші, а не вони. І при їх появі немає нічого змінюватися.

Тіліки так Ви будете гармонійні з собою, партнером та дітьми.

Тому зараз Вам потрібно навчитися чути і задовольняти своє хочу, яке йде з душі, а не з розуму (кожному свої функції: душа – хоче, а розум знає як це зробити). ЦЕ ДУЖЕ ВАЖЛИВО!!! Почати жити для себе. Знайти чим би хотіли займатися. Можливо у Вас були мрії, але Ви від них відмовилися, бо приділяли час дітям. Пробуйте, і Ви побачите, що є речі, які можуть зробити Вас щасливою.

Питання самоцінності собі зараз задають багато людей. Як це любити себе, як поважати, а це не егоїзм любити себе? Здорова самооцінка, здоровий егоїзм, те що необхідно нам всім. Тоді і ми будемо щасливі і наша держава почне змінюватися.

А ЕГОЇЗМ – це коли інші роблять так як хочу Я!

Здоровий егоїзм: це любов, повага та довіра до себе. Це коли ми вміємо сказати НІ, це коли ми вміємо відстояти себе і свою думку. Це коли ми цінуємо себе, свою працю та свій вклад в сімю, роботу, світ. Це коли ми розвивамо свій потенціал та свої таланти. Це коли ми виконуємо своє призначення, свою місію. Ви спитаєте як це, як взнати свою місію. Це просто, якщо ми чуємо наші бажання, які йдуть з душі і задовольняємо їх. Я вважаю, що саме так з нами говорить Бог.
Звичайно, що ми також маємо рахуватися з іншими, чути їх, давати їм право на свою позицію, свою думку, право бути іншими.

Багато з нас є віруючими людьми. Але більшість з нас не виконує і не розуміє другу заповідь: Люби ближнього свого, як самого себе. Тобто ми спочатку маємо любити себе, а потім ближнього, а не наоборот. Тільки полюбивши себе ми будемо мати силу, ресурс та бажання люби інших, помагати іншим. Тоді це буде нас наповнювати, а не спустошувати нашу чашу любові.

Тому вчіться любити себе!!!

Back to top
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
Ірина Гаргат - психотерапевт Івано-Франківськ