Ірина Гаргат – психотерапевт Івано-Франківськ

20.04.2021

Після розриву – коли зав’язувати нові стосунки

Після розриву — коли зав’язувати нові стосунки


Сьогодні розмова піде більше про жінок. І це пов’язано не з тим, що вони – слабка стать. Просто жінки більш емоційні, частіше потрапляють під тиск, і довше переживають будь-який стрес, в тому числі і розрив відносин.

Отже, давайте розберемося в відчуттях жінки після розставання з партнером. Після цього стане зрозуміло, коли варто зав’язувати нові стосунки, і як уникнути минулих помилок.

Жінка після розриву відносин

Розставання з партнером – це сильне емоційне потрясіння для жінки, яке слід пережити. І не має значення, вона була ініціатором чи ні. Не має значення і причина розриву: зрадив партнер, не підійшли один одному чи розійшлися за бажанням двох.
Будь який розрив – це завжди душевна травма. І шукати терміново нові знайомства в цьому випадку не варто.

Чому? Стосунки формувалися тривалий час. І за цей період були як радісні моменти, так і сварки. Після розставання залишається образа на партнера, існують не з’ясовані конфлікти. Вони можуть проектуватися на нову людину і провокувати повторення ситуації. Особливо, якщо в минулому у сім’ї існували маніпуляції, психологічний або фізичний тиск.

Перш ніж вступати в нові відносини і будувати їх за новими правилами, жінці потрібно розібратися в собі. Інакше, всі помилки минулого потягнуться слідом.


Розбір причин розриву


Найкраще проводити аналіз своїх минулих взаємин в кабінеті психотерапевта, адже не кожній жінці вдається самостійно їх усвідомити. І вже тим більше не варто в них розбиратися з допомогою подруг.
Аналізуючи причини розставання самостійно, варто згадати своє спілкування і об’єктивно подивитися на нього з боку.

  1. Можливо, на самому початку у відносинах не було конфліктних ситуацій, а якщо вони і були, то швидко згладжувалися.
  2. Чи були ви відвертими? Вирішили зблизитися тільки для того, щоб не залишатися самотньою?
  3. Була присутня любов між вами чи тільки пристрасть.

Питань, які ви можете собі поставити, величезна кількість. І тільки відповівши на них чесно, ви зможете побачити свої помилки і не допустити їх в майбутньому.


Страх бути однією – одна з причин, яка підштовхує нас не до тих чоловіків, не дозволяє говорити про те, що нам подобається, а що ні. Іноді ми приймаємо за любов залежність від партнера: фінансову або моральну.

Перед тим, як пірнати в нове щасливе життя, потрібно позбутися від цього страху і невпевненості в собі. Тільки тоді ви зможете знайти ту людину, з якою вам буде комфортно.

Принцип побудови відносин

Як би ми не хотіли, ми копіюємо поведінку своїх батьків. Якщо в родині батько був маніпулятором, то ймовірність того, що дівчина вибере в чоловіки точно такого ж чоловіка, дорівнює 90%.

Вона підсвідомо переймає модель поведінки сім’ї, в якій росла. І це відбувається навіть у тому випадку, якщо взаємини батьків їй не подобалися і дівчина не хоче повторювати їх помилки.

По суті, таку поведінку і реакції можна вважати дитячою травмою. І перш ніж будувати відношення з партнером, потрібно позбутися від неї.

Чи знайома вам ситуація, коли на шляху жінки весь час трапляються алкоголіки? Вона виходить з одних відносин і потрапляє в інші, де нічого не змінюється? Чому на її шляху зустрічаються саме такі чоловіки?

Може тому, що вона боїться інших відносин, і тільки в цих, де вона мати для свого чоловіка і рятувальник, вона може відчувати себе комфортно? Вона впевнена, що все робить правильно. У неї немає помилок, просто чоловіки перевелись, всі п’ють, і він не алкоголік.

Може тому, що вона боїться інших відносин, і тільки в цих, де вона мати для свого чоловіка і рятувальник, вона може відчувати себе комфортно? Вона впевнена, що все робить правильно. У неї немає помилок, просто чоловіки перевелись, всі п’ють, і він не алкоголік.

Варіант другий. Виходячи з абьюзивних відносин, де партнер принижував жінку, вона знову потрапляє в точно такі ж. Причина не в тому, що навколо одні маніпулятори, а в тому, що вона сама вибирає такого партнера, який пригнічує її.

manipulyatori

Маніпулятори або абьюзери – як їх не назви, вміють знайти правильний підхід до жінки. Їх можна відрізнити на початковому етапі спілкування. Але жінка, яка щойно вийшла з одних важких відносин, не зробила перерву і відразу увійшла в нові, не побачить проблеми. Для неї така поведінка нової людини буде звичною нормою. А те, що саме через це розірвалися колишні зв’язки, вона віднесе до чого завгодно, але тільки не до маніпулятивної поведінки партнера.

Кілька конкретних порад

Перш ніж будувати нові відносини – розберіться зі старими.

  1. Позбавтеся від образ, страхів, неприємних моментів, які ви тягнете за собою в нову сім’ю.
  2. Займіться собою. Навчіться говорити те, що ви думаєте, і вирішіть для себе, чого ви найбільше хочете: бути щасливою або залишатися жити в постійному страху.
  3. Полюбіть себе. Саме ви транслюєте чоловікам ваше ставлення до себе. Якщо ви не любите себе, то, як чоловікові вас полюбити?

Хочете полюбити себе і побудувати щасливі відносини? Не чекайте, що все вирішиться само. Звертайтеся по допомогу до психотерапевта.

Чим довше ви залишаєтеся наодинці зі своїми дитячими травмами, тим менше у вас шансів побудувати здорові відносини з новим партнером. Або ж ви будете «зализувати рани» і зовсім не будете звертати уваги на нових людей у своєму житті, які б і хотіли стати вашою другою половинкою. Телефонуйте зараз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
Ірина Гаргат - психотерапевт Івано-Франківськ