Навички успішних людей – як здобути

Мало хто задоволений своїм життям. Найчастіше незадоволені становищем у суспільстві, зарплатою, житловими умовами, неможливістю поїхати на відпочинок тощо. Ми не почуваємось успішними людьми, якщо не можемо виконати свої бажання.
Щоб змінити своє життя, потрібно розуміти, в якому напрямку рухатися. Чи знаєте ви, що можете круто змінити своє життя, якщо приміряєте на себе звички успішних людей?
10 навичок успішних людей, які можуть підійти кожному
- Шукаємо можливості. Якщо ми скаржитися на те, що батьки не дали нам шанс стати багатими, не вивчили в кращих школах світу і не забезпечили стартовим капіталом – нам ніколи не стати успішними. Яскравий приклад – засновник ІКЕА. Хлопчик не з багатої сім’ї придумав прості меблі, які стали доступними. Сьогодні він мільярдер, а його магазини розташовані у всьому світі. Успішні люди бачать можливості там, де ніхто не бачить. Або бачать усі, але більшість розуміє: для досягнення результату потрібні зусилля. Успішні люди докладають зусиль і не кидають ідею після перших труднощів.
- Помилки вчать. Але вони вчать лише тих, хто їх бачить і не вважає їх невдачею. Якщо ви кидаєте будь-яку справу, як тільки у вас перестає щось виходити, значить, у вас або недостатньо бажання і знань або ви не хочете досягти успіху. Якщо ви зазнали невдачі, зрозумійте та прийміть цей факт. Ви стали на сходинку ближче до своєї мети, навіть якщо у вас щось не виходить.
- Контроль емоцій. Приймайте рішення не емоціями. Якщо вам пропонують укласти угоду, візьміть тайм-аут. Якими б солодкими умови не здавалися, завжди потрібно приймати рішення з тверезою головою.
- Вирішивши, дійте швидко. Інакше завжди хтось буде на крок попереду вас. Чим довше ви приймаєте рішення, тим менше шансів, що взагалі візьметеся за справу.
- Дорогу до успіху будуйте самі. Не треба чекати, поки хтось запропонує грошей, або зміняться умови, або вам допоможуть. Якщо ви чекатимете допомоги від оточуючих, ви ніколи не будете успішними. Сподівається потрібно тільки на себе – тоді у вас все вийде. Легко лежачи на ліжку мріяти про виграш у лотерею. І про те, що звідкись на голову впадуть гроші. Або вам запропонують гарну роботу із великою зарплатою. Але ж ви не «Попелюшка» з казки. Ви живете у реальному часі.
- Позбавтеся негативних звичок. Наприклад, ви запізнюєтеся, і це не стане вашим трампліном до успіху. Це означає лише одне – ви не можете планувати час.
- Управляєте своїм страхом самі. Страшно буває всім:
- а раптом не вийде:
- що про мене подумають;
- а якщо…
Страхи є у всіх. Навчіться керувати ними, і якщо вам для цього потрібна консультація психолога – телефонуйте.
8. Зона комфорту. Ви звикли у ній жити. Виходити із неї страшно. Саме вона змушує вас відкладати життя на потім. Саме ця зона не дозволяє вам отримати бажане, змушує чинити опір, навіть якщо це позитивні зміни.
80% населення планети живе у зоні комфорту. Запропонуйте людині вийти з неї, наприклад, здобути нову професію, яка більше і дорожче цінується, і людина знайде 1000 причин, щоб цього не робити.
“Якщо хочете отримати те, що раніше не мали – почніть робити те, що раніше ніколи не робили”
Брайан Трейсі
9. Страх невдачі. Якщо вам пропонують нову роботу чи підвищення на посаді, про що ви думаєте? Ви можете відмовитися від кращої посади лише через страх зазнати невдачі. І це дуже тісно пов’язане із зоною комфорту.
Позбутися цього страху можна. Вам просто потрібно зрозуміти, звідки він іде. Найчастіше цей страх родом з дитинства. Вам казали: «Не чіпай, не лізь, у тебе не вийде, ти ще маленький». Дитинство давно скінчилося, а страх лишився. Якщо він дуже сильний – вам треба поговорити із психологом. Ці страхи можна забрати. Тільки для цього потрібно зняти телефонну трубку і записатися на консультацію.
Другий страх – це засудження. А що скажуть люди? Це невпевненість у собі. І це теж із дитинства. Якби вас завжди і за все хвалили, у вас зараз не було б страху відторгнення. Чи можна це виправити?
Так. Займіться собою. Хваліть себе за дрібні здобутки. Не робіть те, чого ви не хочете робити. Ви можете займатися тим, що хочете. Не бійтеся починати нове лише тому, що вас не схвалять ваші близькі.
10. Самодисципліна. Вона не суперечить попередньому пункту. Якщо немає самодисципліни, неможливо робити всі справи вчасно. Ви знаєте, що маєте закінчити роботу сьогодні, але залишаєте її на завтра. Таким чином, ви збираєте цілу гору недоробок, поспішайте, не встигаєте. Результат може бути різним та залежить від ситуації. Але ніколи він не буде добрим. Прокрастинація – це для успішних людей.
Ви хочете бути успішним і це не тільки про гроші. Це про спосіб мислення та спосіб дії.
Не всі мають бути мільйонерами. Але ви народилися, щоб бути щасливими. Зрозумійте, що для вас є щастям. І тоді все у вас вийде.
І наостанок хочу сказати: ніхто не навчить вас бути успішним, доки ви цього не захоче