Ірина Гаргат – психотерапевт Івано-Франківськ

06.04.2021

Що таке візуальна психодіагностика

що таке візуальна психодіагностика

Візуальна психодіагностика використовується усюди. Часто, ми навіть не розуміємо, що використовували її прийоми, коли визначаємо гнів, радість, щастя та інші емоції на обличчі людини.

Іноді досить поглянути на опонента, і зрозуміти, що він нам бреше. Ми розуміємо, коли нас раді бачити, а коли ні, відчуваємо неприкриті лестощі, бачимо огиду і чуємо те, що абсолютно не відповідає виразу обличчя і тіла людини. Це відбувається у нас в підсвідомості. І цим займається наука профайлинг.

За мімікою, жестами, поведінкою, рухом рук і ніг, положенням тіла та іншими зовнішніми факторами, про нас можуть скласти портрет, який буде максимально відображати нашу сутність. Наше внутрішнє «Я», яке не завжди ми розуміємо самі.

Завдяки візуальній психодіагностиці, ми можемо дізнатися мотиви нашої поведінки, іноді навіть ті, про які ми не знали. Наприклад, візьмемо насильство в сім’ї. На жаль, сьогодні це часто трапляється навіть в благополучних сім’ях. Насильство може здійснювати як чоловік по відношенню до дружини, так і навпаки. Часто психологічне насильство відбувається над дітьми.

Отже, чоловік і дружина приходять до психотерапевта. Людина, що здійснює насильство говорить про каяття. Але його обличчя виражає зовсім інші емоції. Коли він говорить про скоєне, на його обличчі можна прочитати задоволення і навіть радість.

Звичайно, він не сміється в глос, його очі не блищать нездоровим блиском. Але при цьому, його зіниці можуть розширюватися, куточки губ повзти вгору або кривитися в презирстві.

Людина не в змозі контролювати міміку, якщо вона не тренувалася довгі роки. І від досвідченого психотерапевта вона не приховає свої справжні почуття.

Сфери використання візуальної психодіагностики

Візуальна психодіагностика ділиться на криміналістичний профайлинг і візуальний для широкого застосування. Криміналістичний профайлинг в нашій країні поки не так розвинений, як в країнах Європи, Ізраїлі та США. Однак і у нас він знаходить застосування.

Його використовують психотерапевти для більш глибокого розуміння особистості та проблеми клієнта. А також HR фахівці, які беруть співробітників на роботу, роботодавці та ін.

Хороший HR зможе визначити, наскільки людина підходить або не підходить для роботи. Наскільки її навички і знання відповідають резюме і її власній презентації себе, вже по міміці та руху тіла.

Ставлячи питання, він буде слухати відповіді, зіставляючи їх із зовнішніми проявами. Виявити брехуна або самозванця можна, розуміючи прості техніки, які сьогодні доступні.

Для психотерапевта вкрай важливо спостерігати за клієнтом під час сеансу. Саме тому, психотерапевтичний сеанс проводиться особисто. У тому випадку, коли сеанс психотерапії проводиться по скайпу, вайберу або іншому меседжеру, важливо, щоб психотерапевт спостерігав за клієнтом.

Інші методи психодіагностики

Психодіагностика використовується не тільки для того, щоб поставити діагноз або для спостереження за клієнтом при зверненні до психотерапевта чи психіатра. Це поняття більш широке.

Завдяки діагностиці можна зрозуміти свій внутрішній світ, схильності до певного виду діяльності. Наприклад, різні методи психодіагностики використовуються при роботі з підлітками або при профорієнтації.

Для дорослої людини такий аналіз необхідний в особистих цілях, наприклад, коли людина намагається самовдосконалюватися, знайти себе в житті або зрозуміти причини своїх невдач та помилок. Такі дані використовуються терапевтом для подальшої роботи з клієнтом.

Для діагностики використовуються різні тести, які виявляють психологічні особливості людини, інтелект, здібності. Такі тести, як і відвідування сеансів психотерапевта, важливі для тих, хто хоче розібратися у власному житті, знайти шлях до себе, зрозуміти, як стати щасливою людиною.

Тести бувають різні. Вони всі засновані на перевірених методиках, і кожен психолог і психотерапевт використовує вже напрацьовані методики, що дозволяють пояснити мотиви, приховані навіть від самого клієнта.

Хочете дізнатися себе краще, зрозуміти, в якому напрямку вам потрібно розвиватися, щоб бути щасливим і позбутися більшості проблем? Зверніться до психолога в Івано-Франківську.

Є проблеми і ви не розумієте, чому вони переслідують вас? Ви весь час наступаєте на одні й ті ж граблі? Ви втрачаєте роботу, розлучаєтеся з близькими або схильні до психологічного насильства?

Пройдіть психодіагностику, і ви зрозумієте, де і в чому криється причина ваших життєвих проблем і невдач. Телефонуйте зараз, не залишайте проблеми на потім.

Back to top
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
Ірина Гаргат - психотерапевт Івано-Франківськ