Причини, через які ви не заробляєте грошей

Чому ви не заробляєте – 10 причин
Ось як так виходить, начебто робота є, і завантаженість висока, а ти сидиш і думаєш про те, як заробити грошей. І не тому, що не вистачає на їжу чи оплату квартири. Хоча кому завжди вистачає грошей?
Ця стаття для тих, хто повільно, але впевнено починає ненавидіти свою роботу. Або не повільно, а швидкими темпами. Або просто ненавидите. Але все одно працюєте і не міняєте. Тому що у вас сім’я, кредити і жити на щось треба. А іноді й вік не дозволяє.
І я зараз не говорю про те, щоб дотягнути до пенсії. А про те, що після 35 років роботу знайти набагато складніше, ніж у 20, навіть із досвідом та стажем. Тому що, коли начальнику 22, то як керувати тим, хто старший?
Чому ми ненавидимо свою роботу
Є кілька причин, і якщо ви хочете змінити життя на краще, хочете вставати по буднях і радіти тому, що ви займаєтеся улюбленою справою, а не йдете на каторгу – потрібно зрозуміти, чому ви ненавидите свою роботу.
Три причини, завдяки яким ви не заробляєте гроші
- Вам подобається справа, якою ви займаєтеся. Але ви засиділися на одному місці. Вам стало просто нудно. Раніше вам хотілося більшого, у вас горіли очі. Що трапилося? Можливо, це вигоряння. Ви просто перегоріли, і у вас не залишилося бажань – лише суцільна втома.
- Вам подобається справа, якою ви займаєтеся, але ви не можете знайти своє місце у колективі. Ви ненавидите людей, які вас оточують, і вони відповідають вам тим самим. Можна ненавидіти лише одну людину, припустимо, вашого начальника. І ви вже не хочете йти на роботу, вас дратує абсолютно все.
- Ви займаєтеся не своєю справою. Можливо, ви не знайшли роботу до душі, або досі не знаєте, чим ви хотіли б займатися в житті. І зараз не про «лежати на пляжі, грітися під сонцем і нічого не робити». Ми говоримо про те, як знайти улюблену справу всього життя.
Отже тепер по порядку.

Вигоряння
Воно відбувається з різних причин, і про нього я вже говорила. Саме вигоряння призводить до того, що ви більше не хочете нічого робити, вас дратує робота, і ви хочете все покинути.
Від постійної втоми та небажання займатися раніше улюбленою справою, у вас знижується продуктивність, і як наслідок, ви починаєте заробляти менше.
Це замкнене коло, вам потрібен відпочинок та перезавантаження. Більше дізнатись, як впоратися з вигорянням на роботі, читайте тут. А справлятися з ним потрібно, тому що це сильно погіршує якість вашого життя, ви тягнете невдоволення собою та робочі проблеми в сім’ю, від чого вона не стає міцнішою.
Тут недалеко і до нервового зриву, що призведе до депресій тощо. Якщо самостійно впоратися з вигорянням не виходить, телефонуйте психотерапевту.
Якщо вас дратує колектив
Припустимо, робота подобається, все у вас виходить. Але ви категорично не можете працювати у колективі. Наприклад, ви не можете порозумітися з колегами, ви відчуваєте, що на вас тиснуть, вас знецінюють, ви дратуєтесь.
Таке може статися у будь-якому колективі. Ви можете не порозумітися зі своїм безпосереднім керівництвом, і вважатимете, що вами маніпулюють. Якщо це справді маніпуляція, ви можете спробувати протистояти маніпулятору.
Варіант другий. Працювати віддалено. Наразі віддалену роботу практикують майже всі. Спочатку це було пов’язано з карантином, зараз дедалі більше прогресивних керівників цінують такий досвід роботи.
Ще один вихід – розібратися у собі та ситуації. Тому що, поки ви ховатимитесь від проблем, ви не вирішуватимете їх. А ось як правильно розібратися, як зрозуміти, що саме вас дратує у людях, як навчитися з ними розмовляти так, щоб ви не виступали у ролі жертви – це до психолога.
Можливо, проблеми насправді нема. І ви сприймаєте чужу критику як аб’юз або маніпуляцію лише тому, що ви не впевнені у собі. Або надто уразливі. В цьому випадку, який би колектив ви не обрали, проблема не піде. Тому що вона у вас.
Ви не любите справу, якою займаєтеся
Найчастіше ця причина є головною. Ви просто обрали не ту роботу.
До тих пір, поки ви не будете отримувати задоволення від процесу або результату, ви ходитимете на роботу як на каторгу, а відповідно зароблятимете не стільки, скільки б ви хотіли.
Що заважає вам стати тим, кого ви бачили у мріях, коли закінчували школу? Подумайте, ким ви себе уявляли після школи? А тепер подивіться на те, чим займаєтесь зараз.
Мрії можуть змінюватись. Але ви не повинні думати про виживання. Ви повинні думати, як підняти своє життя на новий рівень. І зараз я говорю не про гонитву за грошима. Зараз про те, як ви почуваєтеся у вашому світі.
Ви хотіли відкрити свій бізнес, але досі збираєте гриби у Польщі чи чистите картоплю на кухні? Ви мали інші плани. Наприклад, ви чудово знаєтеся у квітах, і вмієте складати букети, які викликають захоплення оточуючих. Чому ви не займаєтесь цим?
Або ви хотіли бути дизайнером, але всі ваші роботи залишаються на вашому комп’ютері. Ви нічого не зробили для того, щоб показати їх. Максимум, на що ви спроможні, це показати ваші роботи родичам. Знаєте хто заробляє багато? Ті, хто не бояться відкрити світ.
Бажаєте досягти успіху? Тоді потрібно змінювати свій спосіб життя, а головне спосіб мислення. Успішні люди мають певні звички, про які ви можете прочитати тут.
Що заважає стати успішним та заробляти більше саме вам? Є кілька моментів, на які варто звернути увагу.
Що заважає вашому успіху
- Страх.
- Лінь або небажання покинути зону комфорту.
- «Неприйнятий геній»
- Страх критики.
- Небажання бути успішним.
Спочатку про страх. Ви не можете змінити своє життя, тому що боїтеся того, що у вас не вдасться. Ви боїтеся критики, і кожне сказане слово сприймаєте в штики.
Ви хочете досягти багато чого, але все, що відбувається у ваших думках, залишається саме там. Ви просто нічого не робите для цього. Мріяти це добре. Але для того, щоб мрії здійснилися, вам потрібно зробити хоча б крок назустріч їм. Це лінь або не бажання вийти з зони комфорту.
Страх критики. Критику мало хто любить. Важливо навчитися її просівати крізь дрібне сито і вибирати тільки потрібні зауваження. І ще. Зазвичай критикує той, хто сам мало що вміє. Таким чином вони піднімають свою самооцінку за ваш рахунок. Щоб не боятися критики і приймати її спокійно – підніміть власну самооцінку.
Неприйнятий геній. Якщо ви вважаєте, що вас недооцінюють, ваші досягнення занижують, а вас не сприймають серйозно – вам потрібно переосмислите не вашу справу. Вам потрібно розібратися з тим, чому люди не сприймають вас. Але це інша глибока тема.
Про бажання. Щоб хоч щось змінити у вашому житті, вам потрібно розібратися у собі, навчитися приймати свої бажання та здійснювати їх. Якщо ви хочете розібратися в собі, стати успішним і заробляти більше, вам потрібно позбавитися страхів. Починайте прямо зараз. Виходьте із зони комфорту і починайте діяти.
А якщо вам потрібна допомога для того, щоб розібратися в собі – телефонуйте психотерапевту.